Otevírací doba


měsíc: KVĚTEN - ŘÍJEN

 

čas: 9:00 17:00

 

den: pondělí neděle
 

- polední pauza: 12:00 - 12:30

- od listopadu do dubna je muzeum zavřené

- vstup do muzea je přímo z recepce hradu

- do interiéru hradu je zakázán vstup se zvířaty

 

Vstupné

 

dospělí: 100 Kč

děti: Snížené I. 70 Kč

(děti od 6 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP)

školy: Snížené vstupné II. 50 Kč

(organizované školní skupiny)

rodiny: Rodinné
270 Kč

(2 dospělí, 3 děti)

 

 

 

 

Další expozice na hradě

 

MUZEJNÍ OKRUH

 

Muzejní okruh je ideální kombinací expozic vlastivědných sbírek a historických hodin. Okruh se rozkládá v přízemí severního a jižního křídla hradu (cca 9 schodů).

Muzeum historických hodin je unikátní a znalci ceněnou sbírkou hodin od renesance až po dnešní dobu. Nejen odborníci, ale i běžný návštěvník, jistě ocení důmyslné hodinové strojky a eleganci zpracování jednotlivých exponátů. Tato výstava čítá kolem 200 kusů předmětů, naleznete zde nástěnné hodiny-pendlovky, podlahové hodiny s dominantními kyvadly a mnoho dalších od kapesních hodinek s malovanými ciferníky až po vzácné zámecké sloupkové hodiny s hracími skříňkami.

Expozice vlastivědného muzea je ve stylu 30. let minulého století. Nacházejí se zde převážně exponáty připomínající práci zdejších řemeslníků, zvláště hrnčířů, tkalců, barvířů, sklářů, kovářů atd. V jedné z místností je k vidění obdivuhodná sgrafitová výzdoba stropu.

 

DĚTSKÝ OKRUH

 

Tento okruh je určen především pro děti a milovníky hraček. Najdete tu přes 1000 plyšových medvídků, a to od nejstarších až po ty nejnovější krasavce. Tato výstava se rozkládá v pěti místnostech a v historickém sklepení. V rámci prohlídky je možné vyjít na jižní zahradu, odkud jsou úžasné výhledy na město a děti se mohou proběhnout v malém keříkovém labyrintu.

 

SKLÁŘSTVÍ NA VYSOČINĚ

 

Expozice odkazuje na historický a umělecký vývoj sklářství v Posázaví a na Českomoravské vrchovině v období od 16. století až do současnosti. Seznamuje s přírodním původem sklářských materiálů a s uměním sklářských rodů působících na Vysočině. Výstava též poukazuje na činnost sklářských hutí a výrobky významných sklářských osobností.

 

VĚŽ

 

Po 111 točitých schodech vystoupáte na hradní věž, kde se Vám naskytne nádherný výhled na město a Posázavskou krajinu s řekou Sázavou.

  

    © Copyright